Výměna či oprava vašeho autoskla na počkání | autosklopraha4.cz

Výměna autoskla

Zdarma vyměníme vaše autosklo

Výměny autoskel provádíme na všechny typy vozidel na základě pečlivé analýzy a fotodokumentace. Výměna poškozeného skla probíhá velmi rychle - 97% autoskel máme skladem.

V případě, že oprava autoskla spadá pod pojistné plnění (z povinného ručení, připojištění čelního skla, havarijní pojištění), výměnu a montáž skla provádíme zdarma.

Lepidlo na autoskla, které používáme

Důvodem naší rychlé výměny není jenom skvělý personál, ale také rychleschnoucí lepidlo, které má schnoucí dobu cca 30 minut.
U nás v Autosklo Praha 4 využíváme jako hlavní lepidlo na autosklo Teroson 8630, které je vhodné na lepení velkých formátů.
Technologie lepení autoskel se používá u nových automobilů. U starších se používá zasazení autoskla do gumy (Škoda 120 atd.)

Výměna autoskla do gumy

Autoskla, která jsou zasazená do gumy, patří spíše automobilům starší generace. U takové výměny do gumového těsnění považujeme za velké plus kratší dobu montáže.

velkou nevýhodou gumového řešení je časté zatékání a to z důvodu staršího gumového těsnění.

Jako první fáze výměny autoskla do gumy je odstrojení automobilu a to tak, aby byl umožněn přístup mezi autosklo a karoserií. Poté probíhá demontáž autoskla. Při tomto úkonu se odstraňují těsnící gumy. Při odstranění prasklého autoskla nastupuje montáž nového autoskla. V tomto případě je potřeba připravit těsnící gumy, do kterých nové autosklo umístíme. Veškeré úkony je potřeba dělat tlakem.

Výměna autoskla lepením

Tato výměna se provádí hlavně u novějších typů vozidel. Velkou výhodou lepení autoskla je, že po celou dobu životnosti vozidla zamezuje zatékání vody. U této metody je delší doba montáže, ale za cenu dlouhodobé životnosti.

První fázi je příprava na výměnu předního skla: odstranění lepení, na kterém autosklo drží. V další fázi je příprava na nové autosklo. Je potřeba odstranit steré lepidlo a připravit lepidlo kolem celého obvodu nového autoskla. Následné nasazení probíhá jednoduše, stačí přiložit a počkat cca 30 minut, než lepení zaschne. Nic neplatíte a odjíždíte